Antalya Fokrlift

Antalya Fokrlift

Forklift kullanımını tecrübeli bir kişi gerçekleştirmelidir zira forklift, kullanımı zor ve çok dikkat gerektiren bir araçtır. Gereğinden hızlı veya hatalı bir dönüşte devrilme riski bulunmaktadır. Bu da hem forklifti kullanan kişinin güvenliği için hem de taşınması gerçekleşmekte olan malların zarar görmesini önlemek için forklifti tecrübeli bir operatörün kullanması gereğinin önemini vurgular. Özellikle limanlarda kullanımı daha çok tercih edilen forklift,  sanayi ve büyük depo alanlarında, gümrüklerde, depolama, stoklama ve ambarlama çalışmalarını gerektiren iş kollarında kullanılır. Forklift, ağır ve paletli yükleri, varilleri, ruloları, paketlenmemiş olan yükleri ve balyaları da önüne bulunan “çatal” olarak adlandırılan iki uzun demirle paletli yükleri kaldırmaya, taşımaya, yüklemeye yarayan hareket edebilen bir iş makinesidir. Forkliftin kullanımı, icadından itibaren gelişimini sürdürerek günümüzde pek çok iş alanında kullanımı artarak devam etmektedir. Forkliftler insan gücünün yetmeyeceği taşımalarda ağır kiloda ve boyutta yüklerin hem güvenli hem de hızlı bir şekilde bir yerden başka bir yere ya da aşağıdan yukarıya taşınmasını sağlar. Antalya Forklift, geniş kullanım alanına sahip, ağır yüklerin bulunduğu her iş kolunda kullanılan forkliftin kiralanma hizmetini müşterilere sunar.

 

Antalya Forklift, elinde bulundurduğu forkliftlerin bakımını periyodik olarak gerçekleştirir, arıza çıkmasına sebep olabilecek durumlar için önlemlerini alır, yük kapasitelerini dikkatle hesaplar ve alanında uzman kadrosunun içinde yer alan forklift operatörleriyle çalışmalarını sürdürür. Hemen her sektörde oldukça kullanışlı ve zamandan tasarrufu sağlayan iş makineleri olan forkliftler, birçok şirket tarafından doğrudan satın alınmayıp forkliftin yapılacak işin süresi boyunca kiralanması tercih edilir. Bunun için Antalya Forklift, müşteri talebine en uygun cevabı verecek, en yeni teknolojiye ve en gelişmiş donanıma sahip forklifti kiralama hizmetini sunmaktadır.

 

Şirketler, yaptıkları ağır yük içeren çalışmalarda, çalışmaları ağır iş üzerine olan sanayi kollarında, bu yüklerin taşınması için forkliftlerden yararlanır. Forkliftler, taşınması istenen ağır yükleri önünde bulunan çatal adı verilen iki uzun demir çubukla kaldırarak bir noktadan bir noktaya taşır, bir rafa yerleştirir ya da bir araca yüklenme işlemini gerçekleştirir. Bu kullanışlı, güçlü ve pratik yapısı için tercih edilen forkliftler, şirketler tarafından yapılacak işin boyutuna ve süresine göre kiralanır. Antalya Forklift, forklift kiralama ihtiyacı olan müşterilere forklift kiralama hizmetini bu sektördeki başarısı ve Antalya Forklift güvencesiyle sunar. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı operatör belgesine sahip olan forklift operatörleri de çalışmalarınızda size yardımcı olacaktır çünkü forklift kullanımında tecrübesiz, taşıma, yükleme, boşaltma işlerini forklift aracılığıyla güvenli şekilde gerçekleştiremeyecek, onaylı operatör belgesine sahip olmayan kişiler forklift kullanamaz.

 

 

Antalya Fokrlift